Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony rodzinnej, a także do jej współredagowania. Pragniemy przedstawić historię i współczesne dzieje rodziny Skrzetuskich oraz rodzin z nią spokrewnionych.

  Nie ma zapewne Polaka, który by nie czytał "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, lub przynajmniej nie oglądał filmowych ekranizacji "Pana Wołodyjowskiego", "Potopu" czy wreszcie "Ogniem i Mieczem". Dzięki Sienkiewiczowi nazwisko Skrzetuskich stało się znane nie tylko w Polsce, ale i wszędzie tam na świecie, gdzie docierały książki naszego wielkiego pisarza...

» więcej, Andrzej Skrzetuski

Menu Strony:


» Aktualności
» Manifest
» Galeria fotograficzna
» Historia Rodziny
» Dokumenty
» Drzewo genealogiczne
» Skrzetuscy dzisiaj
» Genealogia
» O autorze
» Rodzina Kaczorowskich
» Ogniem i Mieczem
» Księga Odwiedzin 


Manifest strony

  Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony rodzinnej, a także do jej współredagowania. Pragniemy przedstawić historię i współczesne dzieje rodziny Skrzetuskich oraz rodzin z nią spokrewnionych.
  Nie ma zapewne Polaka, który by nie czytał "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, lub przynajmniej nie oglądał filmowych ekranizacji "Pana Wołodyjowskiego", "Potopu" czy wreszcie "Ogniem i Mieczem". Dzięki Sienkiewiczowi nazwisko Skrzetuskich stało się znane nie tylko w Polsce, ale i wszędzie tam na świecie, gdzie docierały książki naszego wielkiego pisarza. Historia Polski to historia wielu rodzin takich jak Skrzetuscy, którzy w potrzebie walczyli o jej niepodległość, a w latach pokoju pracowali dla jej świetności. Pamiętajmy o nich. Poznawajmy ich dzieje. Historia naszych rodzin to historia narodu polskiego, to historia Polski. Zachęcam więc do badania przeszłości swoich rodzin, czyli do badań genealogicznych, do zbierania pamiątek po swoich przodkach, dokumentów i fotografii . To naprawdę pasjonujące zajęcie. Efektem takich poszukiwań mogą być nieraz niezwykłe odkrycia. Przykładem tego może być ustalenie, że dziadek (z linii matki) Ojca Świętego Jana Pawła II, Feliks Kaczorowski pochodził z Zamojszczyzny. O tym piszę na stronie poświęconej rodzinie Kaczorowskich.
  Wszystkich Skrzetuskich i Kaczorowskich, bądź osoby spokrewnione z tymi rodzinami, a także wszystkich mogących powiększyć naszą wiedzę o losach tych rodzin, zapraszam do wspólnego redagowania tej witryny internetowej. Kolejnym moim zamysłem jest powołanie stowarzyszenia rodziny Skrzetuskich. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt listowy, na adres:

Andrzej Skrzetuski, 20-836 Lublin 56 skr.poczt. 25,
bądź pocztą elektroniczną (e-mail) andrzej(malpka)skrzetuski.com.

 

Redakcja i administracja strony prowadzona przez Andrzeja Skrzetuskiego.

 

:: Statystyki :: Prawa autorskie :: Kontakt ::